Svazek

Nadšení pro kvítí a radost pro tvoření krásných věcí, to spojuje holky ze Svazku. Vyzpovídali jsme pro Vás Petru Kovářovou

Nabízíte spoustu služeb plných krásy, designu a tvořivosti. Co pro Vás osobně znamená krása a kde hledáte inspiraci, když potřebujete trochu toho “krásna” načerpat?

Krása pro mne osobně znamená minimalismus a čistota. Pořekadlo, že někdy méně znamená více, používám dost často. Celkově mám ráda spíše jednoduché věci, které ale dokáží zaujmout, byť malým detailem nebo svým nápadem, kreativitou, nejsou prvoplánové a dají se dobře kombinovat.

U svateb to není vždy pravidlem, protože už máme kolem sebe tolik inspirací. Je tedy často těžké skloubit všechny představy nevěst tak, aby vše zapadalo do sebe a nebyl z toho zbytečný chaos či přeplácanost.

Inspiraci hledám vlastně všude kolem, snažím se mít pořád oči otevřené a vnímat své okolí. Ať už to je při procházkách přírodou, městem, ale i internetem. Všude se najdou hezké věci, které mohou zaujmout v rámci dekorací či květin. Snažím se hledat a inspirovat u zahraničních tvůrců a čerpat u nich novější trendy.

Pracujete raději s designem na papíře nebo preferujete tvoření s předměty a květinami? 

To je hodně těžká otázka. Vyžívám se v obojím. Od malička jsem byla kreativec po všech směrech. I proto jsem se rozhodla nabídnout více služeb (ač je to někdy hodně časově náročné), abych mohla vyhovět všem.

Kvítka jsou láska. Miluju, když mám volnou ruku a vzniká mi pod rukama něco, co nemá daná pravidla. Ale ono to vlastně platí pak i u toho papíru. Tam si zase více odpočinu, takže má všechno něco do sebe a obojí mě prostě baví a těším se zase na další výzvy, které mi nevěsty připraví.

Máloco podléhá svatebním módním trendům tak jako výzdoba, kde jsou květiny nedílnou součástí. Co dnes nejvíce frčí? 

Trendy ovládají svatební výzdoby hodně. Některé přetrvávají déle, některé jsou třeba jen sezónní záležitostí. Jeden z těch dlouhodobějších je asi stále boho styl – rozevláté kytice, krajky, příroda. Za mne to je fajn směr, se kterým se dá dobře pracovat a různě jej modifikovat. Řekla bych, že poslední sezónu se začaly i více používat barvy a nevěsty jsou odvážnější. Osobně jsem ráda za tato barevná zpestření. Růžová asi stále vede, a tak je fajn ji občas vyměnit za jinou barvu.

Také vnímám častější používání geometrie – ať už motiv kruhu či trojúhelníku což je i moje osobní slabost.

Ale když bych to shrnula úplně všeobecně, tak největší „trend“, který se stále všude nějakým způsobem objevuje, je příroda. Hodně se tíhne k lokalitám přírodě blízkým a stejně tak květiny se rozvolňují a využívá se lokálních či běžně rostoucích rostlin kolem nás.

Někdy mají nevěsty celkem jasnou představu o konceptu a designu celé svatby. Ale není to pravidlo. Plníte raději konkrétní požadavky nebo se více zaradujete, když Vám nevěsta nechá volnou ruku a Vy můžete vymýšlet a navrhovat dle vlastního cítění a vkusu? 

Volná ruka je to nejlepší, co může přijít. Je to hrozně osvobozující a já se v tom pak více vyžívám. Vytahuju uložené inspirace, které bych někdy ráda využila a těší mne, když se pro to nevěsty nadchnou stejně jako já a můžeme to vše posunout trošku jinam. Pokud je koncept jasný, také to samozřejmě může být výzva, ale už je to přeci jen více svazující, zda seženete zrovna to stejné, co je v představách a já mám pak spousty bezesných nocí, aby vše bylo v pořádku a zapadlo to do konceptu jak má.

Liší se v něčem nevěsty z Prahy a okolí a nevěsty z východních Čech? 🙂

Myslím, že moc ne. Každá nevěsta chce pro svůj den to nejlepší a je jedno, jestli je z Prahy nebo třeba z Hradce ????. Řekla bych jen, že ty Pražské mohou mít výhodu ve větší koncentraci dodavatelů a lokací na jednom místě. Ale zase jich je tam také o to více a rezervace jsou proto pak u některých dodavatelů skoro nedosažitelné. Třeba svatební místa jsou rok dva dopředu rozebrané.

Hradec a Praha jsou naštěstí vzájemně dobře dostupná města, a i proto jsem moc ráda, když mohu realizovat svatby v mém rodném kraji. Protože je tu spousty hezkých míst a také šikovných lidí, kteří umí společně vytvořit krásné svatební dny.

Setkali jste se někdy s nějakým neobvyklým přáním nevěsty, které se týkalo výzdoby nebo svatebních květin? 

Zatím asi nejzajímavější a neobvyklé přání bylo vymyšlení výzdoby obřadního místa a svatební tabule pro svatbu s tématem Game of Thrones.

V rámci grafiky bylo asi to přání, když mne nevěsta poprosila, aby se na oznámení projevily největší koníčky obou dvou – krabi a koně. Takže krab krotící kobylu byl asi nejvíc neobvyklý požadavek.

Přihlaste se

Po přihlášení získáte přístup k zakoupeným materiálům.