Mimochodem

Pokud je Vám blízká lokální produkce, zamilujete si určitě našeho dalšího vystavovatele stejně tak, jako jsme se nadchly my!

Nevím, jestli jsem se v kytkách našla a nebo si ony našly mne. Prostě to bez nich nešlo už mnohem dřív, než existovalo Mimochodem. Rozhodující byly roky mateřské dovolené, kdy jsem svůj tvůrčí přetlak často věnovala květinám. A najednou to bylo tady – rozkvetlá zahrada přímo vybízející k natrhání kytice.

Nejdřív jsem chystala svatby kamarádům. Pak přišli zákazníci, kteří chtěli jiné než konvenční květiny. První větší zakázky kvůli nedostatečnosti vlastních zdrojů přinesly zkušenost s doplněním z prostředí velkoobchodu. Jsem za tu zkušenost ráda. Díky ní jsem se totiž rozhodla, že moje květinářství bude výhradně lokální a sezónní. Motivem takového rozhodnutí byl respekt k přírodě a přesvědčení, že kytice uvázané z místních zdrojů jsou takové opravdovější.

A tak vážu z květin, které pěstuji na své zahradě šetrně a ohleduplně k přírodě. Každá rostlina má své místo a svůj čas kvetení. Přírodní kytice nejsou dokonalé, ale jsou autentické a mají své kouzlo. A voní!

Na svatbách mě baví originalita páru. Ráda naslouchám přání nevěsty a baví mě nacházet květinový koncept tak, aby vystihoval nevěstu a ženicha. Neslíbím vám růže v dubnu ani tulipány v říjnu, ale jinak se budu moct přetrhnout, abych vám splnila Váš květinový sen.

Přihlaste se

Po přihlášení získáte přístup k zakoupeným materiálům.