Milovské perníčky

Milovské perníčky

I když bude veletrh až po Vánocích, můžete se těšit na tyhle perníčky z Vysočiny, které ale nejsou jenom pochoutkou na Vánoce.

Dočetli jsme se o Vás, že jste poměrně razantně změnila oblast pracovního působení, když jste se pustila do projektu Milovských perníčků. To určitě chtělo odvahu. Za jakým cílem jste se na tuto cestu vydala?  🙂 

Můj muž říká, že hlavním důvodem byl fakt, že jsem mlsná. Ale vážně; chtěla jsem být prospěšná a zůstat pracovně aktivní i na mateřské dovolené (nyní už na druhé). Perníčky peču od mládí a měly vždy velký ohlas, a protože jsem se vrátila na Vysočinu, která přeje v posledních letech turistickému ruchu, napadlo mě založit kvalitní lokální značku spojenou s místem, kde žijeme. Tak vznikly Milovské perníčky, rodinná výrobna sladkých dobrot s unikátním designem.

Čím se Vaše perníčky odlišují?

Snažíme se o to, aby byly nejen tak lahodné, že se pro ně zákazníci vracejí, ale aby také vypadaly jinak, než běžné produkty tohoto typu. Pocházím z uměleckého zázemí a estetický dojem je pro mě důležitý. Je to určitá přidaná hodnota, která povýší malou sladkost na něco krásného a potěšení je pak dvojí. Když to zjednoduším,  mám ráda krásné věci a chci krásné věci i pro naše kupující.

Každý asi zná velká perníková srdce z pouti, která sice krásně vypadají, ale bohužel si na nich kupující maximálně vylomí zub. Jak jsou na tom Vaše perníková srdce?

Doufám, že daleko lépe! Pečeme podle starého rodinného receptu mojí maminky a veškerá výroba se dělá ručně. Nepoužíváme žádnou chemii ani polotovary. Věříme, že se poctivý přístup vrací v podobě spokojených zákazníků. A od nich to mám také potvrzené. Naše srdce nekončí jako věčná zaprášená dekorace, ale jsou prostě snědena. 🙂

Napovězte nevěstám, jak mohou perníčky od Vás na svatbě využít i jinak, než jako doplněk ke kávě či čaji.

Na svatbách se dá velmi bohatě využít designového vzhledu našich výrobků. Samozřejmě lze perníčky servírovat jako oblíbené svatební cukroví nebo výslužky, ale mohou sloužit rovněž jako jmenovky pro hosty, dekorace svatebních stolů a kytic (vyrábíme speciální oboustranně zdobené perníčky na špejlích), ozdoba dortů a zákusků – a to vše v barvách a v podobě, jakou si nevěsty vyberou. Celek pak působí maximálně elegantně a jemně.

Pekli jste už i nějaké tak trochu neobvyklé perníčky na přání zákazníka?

Časté jsou firemní zakázky v podobě a barvách loga nebo názvu společnosti – to je někdy výzva. Ale zároveň důkaz toho, že perníkové těsto i marcipán jsou mimořádně tvárné a vyrobíte z nich prakticky cokoli. Někdy jsou také zajímavé zakázky na dětské oslavy – třeba perníkový dort vyzdobený bobry a ondatrami (samozřejmě rovněž z perníku).

Co budou moci návštěvníci veletrhu u Vašeho stánku ochutnat? Budete mít i něco jiného, kromě perníčků? 

Pro návštěvníky veletrhu připravujeme velkou prezentaci našeho nového výrobku, který se zatím těší obrovské oblibě. Jsou to perníkové pralinky. Kromě klasických marcipánových budeme mít také pistáciové, pomerančové, malinové a s příchutí slaného karamelu. Věřím, že budou nejen chutnat, ale že se vedle perníčků budou i na svatebních stolech krásně vyjímat.

Přihlaste se

Po přihlášení získáte přístup k zakoupeným materiálům.