Háta Derner fotografka

Jako další jsme pro Vás vybrali a vyzpovídali výbornou fotografku Hátu Derner, která nosí své dva foťáky jako kovboj a nebojí se je v akci použít i třeba oba naráz!

Kdybys měla říci 3 slova, která vystihují Tvé fotografie, která by to byla? 

 Život, radost , láska. 

Co by podle Tebe měl splňovat dobrý svatební fotograf? 

Asi aby byl sympatický 🙂 uměl fotit 🙂 a nepanikařil v situacích který nikdo nečeká 🙂 a choval se jako diplomat 🙂

Fotila jsi někdy nějakou výjimečně zajímavou svatbu? Ať už místem, atmosférou nebo čímkoliv jiným? Zkrátka takovou, která Ti opravdu utkví na dlouhou dobu v paměti.

Všechny svatby jsou pro mě výjimečné. Každá má něco svého, vždycky za ní je příběh a samozřejmě i místo. Ale mě dostávají nejvíc lidé a jejich příběhy, vztahy s přáteli, vazby na rodinu. Vždycky je to o lidech, ať jsi kdekoliv. Vždycky tu atmosféru dělají oni, takže i na svatbách, kde je třeba jen deset lidí v malé chaloupce v jedné světnici, se dojímám a obdivuju, jak krásné vztahy v jejich semknuté rodině panují. Pak svatby, kde je banda kámošů od školy až po kolegy z práce, to je pak jiný bugr. Tam mě baví ta energie, co všechno spolu ty lidičky zažili už od mladých let až po teď, a mohou se na sebe spolehnout a drží při sobě, až po tenhle důležitý moment jako je svatba a slib dvou duší.

Na svatbě se pořád něco děje a ty máš jen jedny oči. Zrovna kousek od tebe malinký roztomilý svatebčan běží s hvězdičkami v očích k obrovské kaluži, ale na druhé straně jsi si všimla, že z okna nenápadně vykoukla nevěsta a hledí tak tochu nervózně do davu svatebčanů. Co z toho vyfotíš? 

Oba záběry, jsem jako kovboj, mám dva foťáky u pasu 😀 

Stává se Ti, že po čase za Tebou přijdou manželé, kterým jsi fotila svatbu, a domlouvají si s Tebou třeba párové nebo rodinné focení? 

Ano stává, fotím většinou ty těhotenské, pak narození miminka … a dál navštěvuji rodinu. Vlastně se z toho stává časosběrný dokument, děti rostou, roste rodina, lidi se stěhují, staví domy atd. Takže se furt posouvají a jsem nesmírně vděčná, že se vídáme a já mám tu možnost fotit tyhle důležité okamžiky. Samozřejmě jsou novomanželé a svatby mezinárodní, tam už se většinou nevídáme, protože žijí jinde. Fotím jen v České republice a na Slovensku. Letadlem mě už nikam nedostanete. Vlakem ano 🙂

Když už v červenci máš šestou sobotní svíčkovou za sebou a romantické večery trávíš postprodukcí u počítače, čím to prokládáš a kompenzuješ, aby ses ke své práci vracela stále ráda? 

Čas trávím nejraději s rodinou a přáteli samozřejmě, doma na zahradě, nebo v lese, vlastně kdekoliv. Je mi jedno, kde jsem, ale musím přiznat, že čas s dětmi mám teď absolutně nejraději. Jsou ve věku, kdy jsou to parťáci do nepohody a je s nima vážně legrace. 

Snažím se být vyzenovaný hipík žijící ve městě 🙂 Ale občas jsem i já hysterická maminka. Mám ráda jógu a Wim Hof metodu. To mi pomáhá abych byla v pohodě 🙂 nebo prostě dokázala přijímat a vydýchat události tak, jak přicházejí a odcházejí.

Přihlaste se

Po přihlášení získáte přístup k zakoupeným materiálům.