Vazárna

Ondřej a Hanka jsou v práci s papírem skuteční machři! Každý jejich kousek je originál a dokáží pro Vás vytvořit nejrůznější papírové svatební nezbytnosti!

Kdy a jak došlo k nápadu založit si vlastní papírenskou dílnu?

Popravdě nešlo o nápad z čistého nebe, šlo spíš o postupný proces s notnou dávkou štěstí. Společně s mojí ženou Hančou jsme se léta pohybovali v marketingovem prostředí, ve kterém se vesměs k papíru přistupuje jako ke spotřebnímu materiálu, což nám přišlo jako velká škoda. V době, kdy Hanče končila mateřská dovolená, jsme se začali o možnosti zpracování papíru zajímat více, ale stále se vše pohybovalo na úrovni úvah, přání a snů. V té době jsme se o našich myšlenkách bavili z kamarádkou ze Slovenska a ona nám řekla: „To je moc hezké, musíte si za tím jít.“ Tak jsme šli. Sice jsme vůbec nevěděli kudy, ale vyrazili jsme. A když už jste na cestě do cíle jednou dorazíte. Přišla trošku náhoda, trošku štěstí, jeden velký večírek a za pár měsíců jsme stáli v dílně a nevěděli jsme vůbec ale vůbec co vlastně máme dělat, ale to je už na jiný příběh.

Co Vás na tom papíru tak baví?

Papír je neuvěřitelné medium. Papír je nositel myšlenek. Papír má mnoho podob. Papír je neskutečně kreativní. V podstatě nás na papíru baví ten tvůrčí proces, kdy stojíte u čistého archu papíru a v hlavě vám začnou tancovat obrazy a představy co z něho vytvoříte.  

Možností je nyní spousta a proto nevěsty často poptávají „jednotný design“ na různých svatebních doplňcích. Co kromě svatebního oznámení můžete „ve stejném designovém duchu“ nevěstám nabídnout?

Ve Vazárně přistupujeme k tvorbě svatebních setů úplně jinak. Chápeme, že je svatba pro novomanžele den D, který by se měl stát jenom jednou za život, proto se snažíme vytvořit pro každý pár originální a netradiční řešení. Děláme vždy originální návrhy, o kterých společně mluvíme a hledáme, co daný pár prezentuje. Jelikož jsme papírenská dílna, jsme schopni vytvořit kompletní program, který dělíme na tři fáze. Před svatbou: oznámení, pozvánky k obědu, na mejdan. Na svatbu: jmenovky na stůl, nápojáky, programy, branding, svatební knihy na polaroid/inst. Po svatbě: fotoalbum.

Co u Vás nastávající nevěsty nakupují nejčastěji? 

Kromě svatebních oznámení jsou to asi fotoknihy na svatební den na polaroidové fotky. 

Na svatebním trhu máte opravdu velkou konkurenci. Čím se snažíte odlišit od ostatních?

Osobní přístupem. Zakládáme si na důvěře, protože pokud zkazíte oznámení na svatbu, nemáte moc šancí na opravu ;-). Samozřejmě se snažíme odlišit tím, že vytváříme originální designy, dvě stejná oznámení u nás nenajdete.

Co nám na veletrh přivezete ukázat?

Přivezeme sebe, myslím, že je s námi docela sranda. Mimo nás přivezeme naší práci. Konkrétně snad můžeme poodkrýt jednu naší specialitu, kterou jsou personalizované papírové motýle.

Těšíme se na Vás!

Přihlaste se

Po přihlášení získáte přístup k zakoupeným materiálům.