Denisa Marková Make-up Artist

Přečtěte si odpovědi na naše zvědavé otázky. Odpovídala nejen sympatická, ale i šikovná Denisa Marková.

Kdy a jak ses rozhodla, že se staneš profesionální vizážistkou? Co Tě na téhle práci nejvíce baví?

Jelikož od malička maluji a celkově jsem šikovná na ruce, tak jsem nikdy neměla daleko ani k líčení. Všimla si toho i má kamaradka fotografka, které odjela vizážistka do Londýna a hledala tak náhradu. Slovo dalo slovo a už pro ni pracuji dobrých 12 let.

Baví mně, že mohu být kreativní a stále se zlepšovat a učit novým technikám. A samozřejmě mám ráda i práci s lidmi:).

Svatby podléhají módním trendům a líčení ani účesy nejsou výjimkou. Kde ráda čerpáš inspiraci, abys věděla, co je zrovna IN? 

Ispiraci hledám převážně na IG a Pinterestu. Ale snažím se nepodléhat příliš trendům. Držím se hesla “všeho s mírou”.

Jak dlouho se ráno líčíš na všední den? Nemáš profesionální deformaci, kvůli které se už nikdo jiný ráno do koupelny nedostane? A jaký je Tvůj vlastní oblíbený účes na všední den? 

To je vtipná otázka, protože paradoxně já tomu líčení moc nedám. Ranní make up mi zabere zhruba 10 min., čím jsem starší tím méně líčidel používám. Není potřeba na sebe patlat tuny makeupu. Někdy je méně více 🙂

Jak probíhá spolupráce s Tebou, když si Tě nevěsta vybere jako svou vizážistku? 

Spolupráce se mnou probíhá tak, že poté, co mne nevěsta kontaktuje, domluvíme zkoušku, na které mi nevěsta sdělí její představy. Je fajn, když má nevěsta jasno v tom, co chce, ale někdy je lepší,si nechat poradit od profíka, protože ne každému vše sedí.

Posledních několik sezón dominují svatebním účesům spíše rozpuštěné, navlněné nebo zdánlivě ležérní účesy doplněné květinami a drobnými dekoracemi. Tak nějak ale tušíme, že tento typ účesů s dolů popadanými pramínky vlasů dá možná více práce než dokonale utažený drdol. Jak to vlastně je? A které účesy děláš nejraději? 

Souhlasím, trendy posledních sezón jsou spíše „boho“ účesy, za což jsem ráda, protože je mi tento styl velmi blízký. Odráží se to i na mé práci. Uhlazené a zdánlivě dokonalé účesy u mne moc nenajdete, protože dokonalost je nuda. 😉

Na veletrzích u vizážistů často vídáváme zástup nevěst, které se nechávají na zkoušku líčit. Každá samozřejmě chceme být krásná a kdo jiný umí krásu podtrhnout a vyzdvihnout lépe, než šikovná vizážistka. Ale především je líčení na veletrhu ideální příležitost zjistit, jestli nevěstě vizážistka jednoduše sedne. Můžou se návštěvnice těšit, že dorazíš v “plné polní” a předvedeš svoji práci přímo na místě?

Ano, nevěsty budou mít možnost, nechat se u mne nalíčit i učesat. A samozřejmě jim ráda zodpovím jejich dotazy.  🙂 Myslím si, že výběr správné vizážistky, je jedna z nejdůležitějších věcí, co se svatebních příprav týká.

Přihlaste se

Po přihlášení získáte přístup k zakoupeným materiálům.