Roman Bezděk Video

Roman Bezděk, kameraman se skvělým citem pro atmosféru a emoce. Váš svatební den zachytí se sympatickým úsměvem na tváři a profesionálním vystupováním.

Co Vás víc baví – natáčení na svatbě, kde je spousta krásných žen, kvantum emocí a dobré jídlo? Nebo raději tvorba samotného klipu někde ve vlastním prostředí, klidu a s nohama v teple? 

Nehledě na krásu žen a kvalitu jídla jsem především rád mezi lidmi. Myslím si, že kameraman by měl být do jisté míry společenskou osobností schopnou týmové spolupráce a komunikace s ostatními. Užívám si však také samotný edit, při kterém mohu celý svatební den a především příběh dvou lidí převyprávět svými slovy, tak jak ho vidím.

Kdybyste měl říci 5 slov, které by podle Vás měly vystihovat svatební video, které byste vyjmenoval?

Emoce, emoce a emoce. Ta zbylá dvě slova se odvíjí od individuality každého páru. Ať už jsou to přátelé, rodina, příběh, nebo třeba láska ke psům. 

Podle čeho se vybírá hudba ke svatebnímu klipu? Je to dáno preferencí snoubenců nebo je výběr v režii kameramana? 

Otázka výběru hudby je velice podstatná. Vždy se s klienty předem domluvím, zda-li si chtějí vybrat hudbu sami na základě jejich preferencí a vkusu, nebo nechají volbu na mně. Vážím si klientů, kteří mě osloví s naprostou důvěrou ve mě a mou práci. Hudba do jisté míry reflektuje tempo svatebního dne, jasně udává dynamiku videa, navozuje náladu a neodmyslitelně tvoří celkový dojem. Zároveň je to ona hudba, co je obrovskou výhodou oproti fotografiím. Při tvorbě videa mám daleko více možností, jak samotný příběh vyprávět.

Svatba sice není film, ale musíte být občas současně kameraman i režisér? 🙂 

Ano i ne. V určitých chvílích je potřeba, aby kameraman nebo fotograf pár lehce nasměroval. Nejraději mám však přirozenost a u svatebního videa mě baví právě zachycení příběhu a vztahu novomanželů bez jakéhokoli zásahu zvenčí. 

Plášť neviditelnosti zatím nikdo nevynalezl, máte nějaký jiný kouzelný trik, aby se s Vámi svatebčané i snoubenci cítili dobře, byli přirození a Vaše kamera je neznervóznila? Sympatické vystupování a charisma asi hodně pomáhá, ne? 🙂 

Jsem natolik charismatický, ze s tím klienti nemají problém (hahaha). Teď ale vážně, upřímně věřím, že mezi novomanželi a kameramanem je důležitá vzájemná důvěra. Co se týče provedení, je pro mě stěžejní, aby se pár a hosté nedívali do objektivu. Zajímavé je, že s tím mívají problém především ženichové.

Přihlaste se

Po přihlášení získáte přístup k zakoupeným materiálům.