Simona Voříšková

Máme pro Vás tip na jeden libozvoučný nástroj, jehož hudba Vás pohladí po duši. Je to harfa! V dnešní době ji jen tak někde znít neuslyšíte. I proto je poslech tónů, které se z ní linou, jedinečným zážitkem.

Musí mít snoubenci vždy jasnou představu, co by od Vás chtěli zahrát nebo mohou čekat, že jim trochu napovíte a něco nabídnete? 

V praxi se setkávám s oběma situacemi. Někteří snoubenci mají již při poptávce jasnou představu a záleží jim na tom, zda je možné danou skladbu zahrát na vybrané nástroje. Jiní zase mají představu o hudebním uskupení (harfa / housle / smyčcové kvarteto / piano) a prozatím nepřemýšleli o repertoáru. Pro tyto případy mám připravený seznam skladeb různých charakterů – klasická hudba, hudba filmová, soudobá hudba instrumentální, pohádkové skladby nebo populární skladby. Zájemci se většinou po přečtení seznamu sami nasměrují k určitému charakteru skladeb dle své představy. Většinou velmi pomůže i poslech určitých skladeb, pak mají snoubenci často hned jasno, zda by se jim tento repertoár na svatbě líbil či nikoliv.

Jaké zázemí a podmínky Vy a Vaše harfa potřebujete, abyste mohla na svatbě hrát?

Pro hru na harfu potřebuji pouze prostor k postavení harfy, židličky a stojánku – jedná se maximálně o 2m2. Pokud se jedná o venkovní svatbu, s prostorem nebývá problém. Pouze je třeba zajistit altánek v případě mokrého počasí – dřevo nesmí navlhnout/zmoknout, aby se nástroj nezničil. Ohledně zajištění suchých podmínek je to ale podobné se všemi hudebními nástroji nebo DJs a jejich techniky.

Spolupracujete s dalšími hudebníky a hrajete s nimi na svatbách? Případně s jakými?

Živá hudba v poslední době vzrostla k veliké oblibě. Jsem za to velmi ráda, protože „živé hudební nástroje“ dodají svatebnímu obřadu další rozměr krásné atmosféry. Již 3. rokem tedy nepůsobím pouze jako harfistka, ale zařizuji hudbu k obřadům a slavnostním hostinám (a dalším kulturním a společenským akcím) jako hudební agentura i v režii jiných nástrojů – smyčcová tria a kvarteta, piano, saxofon, kytary a další nástroje podle potřeb a požadavků pořadatele.

Kromě svateb Vás návštěvníci mohou vidět i na řadě jiných akcí, máte tedy velmi nabitý program. Kde všude hrajete a jak moc dopředu je potřeba, aby Vás snoubenci oslovili s konkrétním termínem?

Kromě svateb se věnuji v podstatě jakýmkoliv dalším akcím, kde je vítána hudební ukázka nebo vystoupení na harfu. Mohou to být sólová vystoupení – koncerty, hudební ukázky na výstavách, společenských akcích firem, organizací a měst – předávání ocenění, výroční akce, otevření, hudební doprovod firemních večírků, rautů, aj. 

S rezervacemi je to rok od roku složitější, snoubenci bookují vybrané dodavatele i více než rok dopředu. U svateb se velký zájem týká zejména oblíbených sobotních termínů v sezóně červen – září, kdy mám přes polovinu termínů i více než rok před sezónou již obsazenou. I to bylo důvodem založení hudební agentury, kdy mohu snoubencům zajistit kolegyně harfistky a kolegy s dalšími nástroji, aby si mohli v jejich den živou hudbu užít. V případě zájmu o hudební doprovod (jakéhokoliv nástroje) doporučuji termín rezervovat alespoň rok předem.

Můžou se návštěvníci veletrhu těšit, že si Vás budou moci poslechnout? A zahrajete jim třeba i na požádání ukázku melodie, kterou si z Vašeho repertoáru vyberou?  Jakou písničku máte Vy sama nejraději?

Budu velmi ráda, pokud bude na veletrhu prostor návštěvníkům zahrát některé oblíbené skladby svatební sezóny 2019. Pravděpodobně nebudu schopna přivézt celý svůj repertoár, pokusím se ale vybrat většinu nejoblíbenějších skladeb tak, abych mohla zahrát ukázku skladby i na přání.

Přihlaste se

Po přihlášení získáte přístup k zakoupeným materiálům.