Binge Band

Náladu Svatbária bude mj. hudebně podkreslovat Binge Band – kapela, která slovy kapelníka Honzy Zouhara svatby vyloženě miluje.

Binge Band, to zní trochu jako „Big Band“. Vejdete se vůbec na běžnou svatbu, kolik vás vlastně v kapele hraje?

Žádný strach, jsme náramně skladní. Binge Band je veselá čtyřhlavá saň. 🙂 Nástrojové obsazení se v průběhu večera trochu mění, ale uslyšíte bicí, akustickou, elektrickou i basovou kytaru, asi tisíc dalších nástrojů prostřednictvím Jiříkova klávesostroje (kam se hrabe běžný big band), místy až tříhlasé sbory, a když se hodně rozveselíme, tak i naleštěné mistrovské kazoo.

Jste „svatební specialisté“, nebo hráváte i na jiných typech akcí?

Hráváme leckde, od svateb a narozeninových oslav po velké firemní akce – konference, kongresy, teambuildingová setkání. Zahráli jsme si například coby hlavní hudební program na velkých akcích v Karlínském Fóru nebo pražském Hotelu International.

Ale marná sláva, svatby máme nejradši.  Ještě aby ne, svatby přece nelze nemilovat. 🙂 Nikde jinde se nesejde tolik lidí naladěných na stejnou notu, kteří mají co slavit a chtějí se bavit. Většinou navíc přijíždíme až poté, což již zaznělo dvakrát „ano“, a veškeré drama svatebního dne je tak bezpečně minulostí. 🙂

Asi nebývá lehké, trefit se přesně do vkusu novomanželů a jejich hostů. Jak široký máte repertoár a jaký styl vám sedí nejvíc?

Většinu repertoáru tvoří naše srdcovky, písničky, na kterých jsme nejprve odpálili reprosoustavy našich rodičů a později ošoupali mnohá sluchátka. Myslím, že to ani nejde dělat jinak, má-li stát výsledek za to. Nedokázal bych s radostí a nadšením hrát písničky, které se mi protiví. Aby se lidé bavili při pohledu na kapelu, musí se v první řadě bavit i samotní muzikanti. A tak jsme volili repertoár, který nás opravdu baví hrát. A prý je to na nás při hraní opravdu vidět. 🙂

Shodou okolností si všichni ujíždíme převážně na skladbách interpretů z Britských ostrovů a Ameriky, páteř setlistu proto vždycky tvoří písně v angličtině – od retro klasik jako jsou Beatles nebo Chuck Berry, přes popové ikony typu U2, R.E.M., Queen nebo Coldplay, až k současným interpretům, jako je Ed Sheeran, George Ezra nebo Adele.

Nevadí na českých svatbách ta převaha angličtiny?

No, někdy může být i vyloženě žádoucí – například na svatbách s mezinárodní účastí, které jsou i u nás čím dál běžnější. Hráli jsme na svatbách, kde si nás klienti vybrali právě z toho důvodu, že máme převážně anglický repertoár a dobrou anglickou výslovnost (já i druhý frontman se angličtinou částečně živíme).

Ale české písničky máme v repertoáru samozřejmě taky – babičky a dědečkové by nám to neodpustili. Speciálně pro ně například hrajeme několik českých rokenrolových klasik, např. písničky z muzikálu Šakalí léta.

Jak dlouho vlastně Binge Band funguje?

Ačkoli Binge Band existuje teprve pár let, jeho historie se ve skutečnosti začala psát už dávno – v dobách, kdy jsem nastoupil na gymnázium s druhým frontmanem Binge Bandu, Petrem Štikou. Spolu jsme ještě na gymplu založili autorskou kapelu Esence, která stále funguje. Ačkoliv jsme s Esencí posbírali trofeje na různých vyhledávacích soutěžích – namátkou třeba prvenství v pražském Rock Café Contestu, ostravském Boom Cupu, mezinárodním Time Bands Cupu nebo třeba i celostátní Portě při našem výletu do světa folku –, nikdy se nám nepodařilo prorazit natolik, abychom si autorskou hudbou vydělali nějaký slušný peníz.

Každý zvlášť jsme proto mezitím prošli řadou různých zaběhlých cover bandů, ale nikdy to nebylo ono. Na rozdíl od Esence tam vždycky chyběl pořádný drajv. A tak nám došlo, že pokud nás má i neautorská hudba opravdu bavit, budeme si muset založit kapelu vlastní. A tak jsme dali dohromady all-star team jménem Binge Band. Petr přivedl legendárního českého bubeníka Pavla Skalu, kterého můžete slyšet např. na nahrávkách Vladimíra Mišíka, Ivana Hlase, Jana Spáleného, Petra Kalandry a dalších, já jsem zase přemluvil klávesového mága, profesora z Konzervatoře Jaroslava Ježka a někdejšího firemního hráče firmy Yamaha, Jiřího Neužila.

A závěrem – co vás vlastně přivedlo na Svatbárium?

Fotky hlavních organizátorek na webu, samozřejmě. 🙂 Ne, teď vážně, s Kačkou Sedláčkovou se osobně známe již léta, figurujeme dokonce s nástroji na některých jejích svatebních fotografiích. Když jsme se od ní o Svatbáriu dozvěděli, neváhali jsme ani vteřinu! 🙂

Přihlaste se

Po přihlášení získáte přístup k zakoupeným materiálům.