Ta Usměvavá

Pamatujete si na krasopis na základní škole? Taky Vám moc nešel? V tom případě Vám musíme představit sympatickou Lucku, která se věnuje handletteringu…

Byla jsi veselé a usměvavé dítě, než jsi vyrostla do usměvavé ženy?

Já mám pocit, že jsem z dítěte ještě stále nevyrostla a doufám, že to tak zůstane. Přijdu si jako dospělák v převlečení. Sice dospělá, ale s duší dítěte. Každopádně veselé a usměvavé dítko jsem byla už od mala. Může za to určitě výchova mých báječných rodičů – veselo pospolu máme do dneška.

Co dalšího kromě úsměvu je pro Tebe typické?

Kromě toho, že kolemjdoucím rozdávám úsměvy. Ráda lidem dělám radost! A to třeba tak, že na schůzku kamarádce přinesu květinu (jen tak, protože jsem ráda, že ji mám), napíšu e-mail s poděkováním do obchodu s udržitelnou politikou (protože jsem vážně ráda, že to někdo dělá jinak – líp), nechám na okně v tramvaji vzkaz s přáním úspěšného a usměvavého dne, způsobů jak lidem dělat radost je spousta. Stačí si vybrat

Pod slovem “krasopis” se některým ježí chlupy hrůzou. Vzpomenou si totiž na nalinkované sešity a  dlouhé domácí úkoly ze základní školy. Co Tě přivedlo ke krasopsaní?

Mě písmo zajímalo už od mala. Chtěla jsem mít krásně napsané a vyzdobené sešity. Byla jsem schopná kvůli jedné malé chybě vytrhnout celou stranu a tu pak přepsat.

Pamatuju si ale jeden zásadní moment – a sice, když jsem ve třeťáku na gymplu na instagramu obdivovala písmo a našla hashtag #lettering. Jeho proklikem se mi otevřel ten můj hledaný svět, o kterém jsem do té doby netušila, že existuje, a že je to něco, co zajímá vícero lidí – nejen mě. A tady to tenkrát začalo. Na vážno.

Kdo je vlastně nejčastěji Tvým zákazníkem na kurzu nebo kupujícím cvičebnice? 

Cvičebnice je vhodná pro všechny! Ano, i pánové na kurz občas zavítají. Je připravená primárně pro kurzy krasopsaní, které vedu, ale připravila jsem ji schválně tak, že se podle ní dokáže naučit člověk i sám. Stačí chtít. 🙂 Je zaměřená na moderní lettering, který je psán speciálními fixami – brushpeny.

Z kurzu si lidé kromě příjemné nálady odnášejí hlavně novou dovednost – zvládnou totiž napsat celou abecedu a vybrané větičky a fráze. Ale co si budeme – je to také o tréninku. Ostatně jako skoro všechno.

Kurz často navštěvují právě i budoucí nevěsty, které chtějí mít krásně nadepsaný zasedací pořádek a další ozdůbky. 🙂

Krasopsaní se na svatbách objevuje stále častěji. Kde všude ho lze využít? 

Popsat se dá opravdu vše. Takže od ručně psaných svatební oznámení, přes jmenovky, popsaná zrcadla a skleničky až třeba po zaznamenání Vašich jedinečných svatebních slibů.

Písmo je krásný a něžný doplněk ke svatbě, který z úplně obyčejné věci dokáže udělat něco výjimečného.

Na jakou svou práci jsi nejvíce pyšná? 

Jsem pyšná na veškerou svou práci, která kdy někoho potěšila – ať je to nějaká zakázka nebo jen vzkaz nalepený v tramvaji. Ale je těžké vybrat jenom jednu. Nejspíš to ale bude zakázka pro společnost Armani, pro kterou jsem připravovala pozvánky a jmenovky na VIP večeři, pro hosty jako je Jitka Čvančarová, Vladimír Polívka, Ester Geislerová, Jitka Schneiderova, a mnoho dalších.

Přihlaste se

Po přihlášení získáte přístup k zakoupeným materiálům.