Probuď Labuť komplexně o vzhledu nevěsty

Pražské studio Probuď labuť, které je tu pro Vás již 9 let, sdružuje pod svými ochrannými křídly talentované lidi v oboru vizážistiky, hairstylingu, fotografie a kosmetiky.

Romantika, něha, emoce, krása, preciznost a svěží trendy jsou základním vizuálním jazykem všech, kteří se studiem spolupracují. Probuď labuť je místem, kde zásadně pracujeme s kvalitními produkty, ať již s konvenční nebo non-toxic kosmetikou. Sledujeme a inspirujeme se aktuálním děním v módním a svatebním světě a především naši práci děláme rádi a s láskou.

probud labut svatbarium svatebni veletrh vizaz na svatbu2 4
probud labut svatbarium svatebni veletrh vizaz na svatbu2 3
probud labut svatbarium svatebni veletrh vizaz na svatbu2 5

Proč si nevěsty vybírají zrovna vás, v čem jste jiné?

Nasloucháme a jsme tam pro ně. Naši výjimečnost spatřuji v tom, že máme nevěstu a její představu na prvním místě. Jsme samozřejmě aktivními účastníky tvůrčího procesu při hledání vhodného make-upu a účesu pro danou ženu, poradíme a pomůžeme, ale hlavní je, aby se nevěsta v navržené variantě viděla, aby věděla, že je to stále ona. Do ničeho ji netlačíme, to je jedna z našich zásad. Nevěsty si obvykle přejí jemný styl líčení, chtějí působit přirozeně.

Co se týče účesů, jsme schopné učesat prakticky cokoliv, co si nevěsta přeje. Samozřejmě za předpokladu, že má pro určitý účes dostatečnou délku a hustotu vlasů, ale vše se dá vyřešit. Neexistuje pro nás slovo „nejde“. Velké zkušenosti má většina z nás i z filmových natáčení, tudíž máme praxi v česání i líčení různých stylů, dob a fantazií.

Také bych ráda zmínila, že některé naše vizážistky jsou bývalé zdravotní sestry, které si ze své minulé profese přinesly spoustu skvělých vlastností a jsou schopny poskytnout nevěstě velkou péči a zároveň je díky nim u nás kladen důraz na vysoké hygienické standardy. Zjišťujeme alergie, zdravotní indispozice, používáme jednorázové kartáčky na řasenku, dezinfikujeme pečlivě všechny pracovní pomůcky.

Svatební den je pro každou nevěstu velmi důležitý. Předchází mu rozsáhlé přípravy, které v našem případě začínají telefonickou či e-mailovou komunikací, pokračují osobní schůzkou a velmi důležitou svatební zkouškou a vrcholí „dnem D“. Po celou dobu se snažíme být nevěstě posluchači, rádci, kreativním týmem a oporou. Není výjimkou, že je pak vztah mezi vizážistkou a nevěstou velmi blízký a nevěsty se nám dokáží svěřit. Co si řekneme je mezi námi.

Na co by se nevěsty měly zaměřit při výběru vizážistky?
V první řadě je nutné podívat se na portfolio dané vizážistky nebo studia a rozhodnout se, zda se mi líbí jejich styl. Podívat se, jakým způsobem daná vizážistka líčí, zda se mi líbí, že je líčení jemné nebo naopak extravagantní, nebo zda používá non-toxic či veganskou kosmetiku, pokud je to má preference. Zda umí zakrýt tetování, pokud to chci.

Nevěsta by si měla zjistit samozřejmě také cenu a třeba i to, zda je daná vizážistka schopná se dopravit na místo svatby. Svatby se často konají mimo větší města a ne každá vizážistka je ochotná za nevěstou v den svatby přijet.

Na svatební zkoušce je pak důležité říct to, co si nevěsta přeje a jak se sama vidí, jak se má ráda. Určitě se nebát říct si co je už moc, nebo kde naopak přidat. Vždy je potřeba co nejvíce informací sdělit na zkoušce. Co je pro někoho málo, je pro jiného příliš.

V neposlední řadě je důležité, aby si obě strany sedly. Pokud převažuje příliš mnoho otazníků, nemá cenu to lámat přes koleno.

Jsou nějaká specifika pro svatební líčení a účes?
Svatební líčení a účes jsou velmi specifické samy o sobě. Musí působit jemně a přirozeně, ale zároveň být vidět na fotkách a vydržet celý den. Používá se technika jemného vrstvení, profixování, voděodolné produkty (především pro líčení očí), důraz na výdrž účesu. Rtěnka by měla vydržet prakticky celý den, tudíž náš postup je například ten, že dáváme ve svatební den nevěstě kousek krémové rtěnky a zrcátko, aby se mohla třeba před focením doupravit. Naše zpětná vazba je, že některým nevěstám vydrželo svatební líčení perfektní až do pondělí.

probud labut svatbarium svatebni veletrh vizaz na svatbu 1
probud labut svatbarium svatebni veletrh vizaz na svatbu2 7
probud labut svatbarium svatebni veletrh vizaz na svatbu2 6

Je něco, co nevěstám před svatbou doporučíte nebo zakážete?
Hlavně žádné novinky a nepřehnat úpravu zevnějšku. Ženich si nevěstu bere, protože ji má rád takovou, jaká je, muži často neocení velké změny v oblasti make-upu. Občas se nevěsty trošku „zblázní“ a začnou navštěvovat solárium, nechají si aplikovat umělé řasy, nehty, vytetují obočí atd.

Doporučujeme do svatby

  • nestříhat vlasy, abychom měly dostatečnou délku na požadovaný účes
  • barvení vlasů ideálně 14 dní před svatbou
  • návštěvu kosmetiky nejpozději cca 10 dní před svatbou, ať má pleť čas na případné hojení

Důrazně nedoporučujeme

  • extrémní změny ve vzhledu – tetování, řasy, solárium atd.

Velmi často pak řešíme alergické reakce, pigmentové skvrny, skvrny po barvení atd. Pokud nevěsty nemají svou stálou kosmetičku, neměly by zkoušet novou týden před svatbou. Nikdy nevěsta neví, jak bude na danou kosmetiku reagovat. Do čerstvě vytetovaného nezhojeného obočí nemůžeme vůbec vstupovat z důvodu infekce. A cca první měsíc pigment lehce vypadává, nevěsta jej chce dokreslit a to bohužel nelze.

Jak to vše probíhá? Od prvního e-mailu a dál?
Základní věci si sdělíme přes e-mail. Některé nevěsty nás však již znají na základě doporučení nebo osobně ze svateb, kterých se účastnily.

Dalším krokem je domluvení svatební zkoušky a upřesnění případného počtu upravovaných osob a časový harmonogram. Po zkoušce doladíme vše okolo „dne D“.

V den svatby přijedeme do místa svatebních příprav nevěsty. Po nalíčení a česání jsme často nevěstě k dispozici a pomáháme do šatů, někdy zahrneme péčí i ženicha, pokud si přeje přepudrovat nebo zakrýt nějaký pupínek a občas nám to nedá a zkontrolujeme správné umístění korsáže, zapnutí saka atd.

Co nevěstu čeká na svatební zkoušce?
To je asi nejdelší čas, který spolu strávíme. Zkouška je nejen od toho poznat se, ale vyzkoušet různé styly líčení a účesů. Může se také stát, že má nevěsta jasnou představu, ale během zkoušky zjistí, že to není úplně ono. V tuto chvíli jsme tu my, abychom jí pomohly vybrat styl, který jí bude slušet, a hlavně se v něm bude cítit dobře. Nevěstu na konci zkoušky vyfotíme, abychom viděly, jak bude zvolené líčení vypadat na fotkách. Zjistíme, kde nám foťák ubral na pigmentech, a kde je tedy potřeba přidat. Nevěsta se tak může i s odstupem na fotky podívat a rozhodnout se, zda chce ještě něco doladit. Po zkoušce doporučujeme, aby šla nevěsta procházkou domů, dívala se na sebe do výloh a vnímala vše jako celek.

Máte nějaké rady pro nevěsty, aby byly v klidu?
Udělat si svatbu opravdu podle sebe. Nebrat si nevyžádané rady okolí příliš k srdci a nesnažit se vyhovět všem.

V den svatby doporučujeme uschovat si u někoho telefon. Pravidelně se stává, že 30 minut před obřadem polovina rodiny volá přímo nevěstě, aby se zeptala, kde mají zaparkovat. Už se na toto téma s nevěstami sázíme, kolik lidí se bude ptát.

A hlavní je jídlo! Nevěsty jsou často nervózní a nemohou do sebe nic dostat. Ideální je, když během příprav jí ovoce – kousek banánu, hroznové víno. Ten cukr je opravdu často zachrání a bohužel kolabujících nevěst už jsme pár měly.

Staráte se také o svatebčany a ženichy?
Ano, vlastně o všechny, kteří mají zájem. I ženichové mohou mít pupínek, který je trápí nebo chtějí přepudrovat. Cítí se sebevědoměji, pokud jim s tím pomůžeme. Občas pomáháme dotvarovat ženichův účes. Hlavně v době začátku Covidu se běžně stávalo, že jsme je musely ostříhat, protože kadeřnictví byla zavřená, ale to samozřejmě není běžná praxe.

Svatebčanky v ČR jsou již také zvyklé nechat se opečovávat. Často nám tak v místě příprav vznikne takový krásný budoár koutek.

Na trhu jste již 9 let, vidíte změnu ve stylu požadavků nevěst?
Trendy se mění rok od roku, je to hodně rozmanité. Styl udávají sociální sítě, ale i životní filosofie jednotlivých nevěst. Rozhodně vnímáme, že nevěsty stále více vědí, co chtějí a nebojí se o to říct. Rovněž je nyní již běžné, že mají na svatbě profesionály, kteří se o ně postarají a nesnaží si vše udělat samy. Což je skvělý posun. Většina nevěst svatbu plánuje poprvé a nemohou tedy vědět, že rozhodnutí „kamarádka mi něco učeše“ nebo „nějak se nalíčím“ je pak většinou mrzí.

Plánujete své služby ještě rozšířit?
Plánujeme. Rády bychom se zaměřily i na celkovou péči o ženy během roku. Malá kosmetická ošetření, úprava obočí, aby nevěsty mohly svou pleť připravit již před svatbou a aby se k nám po svatbě mohly vracet. Rády bychom se také více zaměřily na kurzy osobního líčení. Již nyní mají velký úspěch. Velmi nás baví a připadají nám smysluplné. Těší nás, že se nám na kurzy vracejí naše nevěsty.

Za tým Probuď Labuť děkují,
Kateřina a Ninka

Probuď Labuť
probud labut svatbarium svatebni veletrh vizaz na svatbu2 2

Přihlaste se

Po přihlášení získáte přístup k zakoupeným materiálům.