Královské dobroty

Pochutnejte si přímo královsky na dobrotách od paní Regíny, která zohlední Vaše přání, dietu i preferenci surovin. Rozhovor s ní si můžete přečíst tady.

Někdo tvrdí, že cukráři ve svém osobním životě už to sladké nemohou ani cítit. Jak to cítíte Vy? 🙂 

Určitě bych to nenazvala, že ho nemůžu cítit, ale sladké si dám málokdy. Ráda vyzkouším sladké v podniku, který mě určitým způsobem nějak inspiruje, ale přednost dávám spíše slaným věcem. Ale nepohrdnu jednou za čas si dát např. kynutou buchtu, dobrý štrůdl nebo vánočku podle receptů našich maminek či babiček. Na tyhle krásné tradiční klasiky bychom neměli zapomínat, protože udělat takovou dobrou kynutou buchtu je taky kumšt:-) A víte co ráda testuji? Svatební koláčky a makronky:-) Svatební koláčky kvůli jejich vláčnosti a zda nezapomněli na rum:-) Makronky kvůli tomu, zda ta příchuť která tam má být je skutečně cítit a je to zároveň inspirace pro mě, jak to dělat jinak a lépe:-)

Je skvělé, že ve své práci kladete důraz na lokální dodavatele a produkty. Je těžké takové lidi ve Vašem okolí najít?

Myslím, že v okolí jsem propojená s těmi nejlepšími, co nějakým způsobem sami něco vyrábějí/produkují. Určitě by naše lokalita zasloužila víc lidí – malovýrobců, ale na druhou stranu chápu, že to není jednoduché. A tak kvůli nedostatečnému naplnění našich potřeb musím sahat i po výrobcích z jiných, mnohem vzdálenějších lokalit. Pro některé produkty si jezdíme do Prahy, pro některé zase do Brna a kvalitní žitný chleba vozíme až z Janova nad Nisou.

A dokáží už dnes tu podporu lokálních dodavatelů a produktů snoubenci a vůbec zákazníci ocenit?

Na tuhle otázku není jednoduché odpovědět. Je to zákazník od zákazníka 🙂 Ale vnímám, že je postupem času lepší. Naštěstí je už čím dál tím více snoubenců, kteří si nechají poradit. Asi nejhorší jejich představa je, že sladké vlastně na svatbě nikdo jíst nebude. Ve většině případů je ale opak pravdou. Pokud je sladké i slané chutné, chodí si ještě přidat 🙂 A co bychom si povídali, nejhorší situace je, když hosté na svatbě mají pocit, že jsou hladoví nebo si nemají co dát ke kávě. O tom se pak povídá ještě dlouho, zpátky to ale už nevezmete.

Co kromě svatebního dortu nevěstám nejraději do jejich sladkého koutku doporučíte?

Mezi oblíbené dobroty patří určitě čoko pěna a panna cotty různých příchutí (kokosová/pistáciová/s rozvarem z manga). Velké oblibě se těší i makronky a křehké tartaletky, ať už se slaným karamelem nebo s čokoládou 🙂 Vlastně si nejdříve zákazníky trošku oťukám, abych zjistila co mají rádi, jakou svatbu budu mít a pak už přímo cílím konkrétně.

Jaké produkty u Vás snoubenci pro svou svatbu nejčastěji poptávají? 

Je to strašně individuální. Někteří chtějí jen dort, někteří zase jen doplňkové sladké dobroty, jiní chtějí obojí. Já jsem moc ráda, když nám v realizaci nechají trochu volné ruce a netrvají na umístění každé květiny na dortu, to je pak strašně svazující. Ale v posledním roce už máme poptávky jak po sladkém tak i po slaném. Stačí na svatbě ochutnat a už se to pak šíří jako lavina. Díky zájmu jsme nyní realizovali i hezké svatby kompletně tj. včetně vaření a přímo na místě včetně obsluhy. Je úžasné zažít přímo na místě, co si o tom strávníci myslí 🙂

Na veletrhu bude určitě řada návštěvníků, kteří se rozhodli nějaké to kilo shodit, aby byli na svatbě fit. Co například byste takovým zákazníkům z Vašeho sortimentu doporučila, aby si pochutnali ale zároveň je netížil žaludek ani svědomí? 

Je pravda, že naše sladké dobroty jsou celkově méně sladké než obvykle, ale přímo pro tyto účely jsme jako jediní ve Východních Čechách začali s výrobou Low Carb dezertů. Jsou nejen bez cukru, ale také bez mouky – ať už hladké, špaldové či žitné. Jejich základem jsou oříškové mouky a krémy jsou lehké a přislazované jen ovocným rozvarem, čokoládou nebo kvalitní pastou z ořechů. V tuto chvíli jsou to nejoblíbenější dezerty a chodí si pro ně i ti, kteří jen chtějí mlsat a nemají rádi přeslazenost:-) Navíc jsou tyto dezerty vhodné i pro diabetiky.

Přihlaste se

Po přihlášení získáte přístup k zakoupeným materiálům.