Veronika Dědičová

Veronika Dědičová je žena s dlouhouletou a bohatou praxí ve svatebním průmyslu. Přestože je v první řadě skvělou vizážistkou, svěřit jí můžete i úkoly koordinátorské, výtvarné a grafické.

Některé nevěsty se rozhodují, zda se nalíčí samy nebo jestli mají požádat zkušenou vizážistku. Jaké argumenty hrají ve prospěch profesionálů? V čem se běžné denní líčení liší od toho svatebního?

Svatební make-up je zcela specifický svojí výdrží, ale i produkty, se kterými se pracuje. U denního líčení se používají produkty, které odráží sluneční paprsky, kvůli ochraně pleti proti stárnutí. A přesně tyto produkty nemohu na svatební make-up použít, protože by dělali neplechu při focení nebo na kameře. Ve svém kitu mám proto speciální produkty na tento typ make-upu. Svatební líčení se vytváří i úplně jinou technikou, aby z toho vznikl  voděodolný make-up, což na denní líčení nepoužíváme.

Na Vašem webu se mohou návštěvníci dočíst, že se věnujete i svatebnímu poradenství a designu? Můžete nám o tom povědět více?

Jelikož jsem vystudovaný výtvarník/grafik a zároveň svatební koordinátor, svým klientkám nabízím i mnoho služeb z těchto oborů. Některé klientky chtějí kompletní servis, a proto jim ladím celou svatbu od A do Z. Jsou i nevěsty, které chtějí využít částečné koordinace např. jen přes obřad. Další mají zájem o kompletní výzdobu nebo grafické služby, jako jsou svatební noviny, oznámení, výroba kornoutků atd.

Ve Vašem oboru máte už spoustu zkušeností. Setkala jste se někdy například s požadavkem nevěsty na hodně netradiční či přímo extravagantní účes/líčení? 

Mám i tyto klientky, jako jsou např. tanečnice, které jsou již ze soutěží zvyklé na výrazný make-up, a proto musíme v den svatby vymyslet o to extravagantnější svatební vizáž. Co se týče účesů, tak zrovna teď v únoru mám nevěstu s dredy a vytvářím z toho drdol dozdobený rozmarýnem a nevěstiným závojem.

Splést si ženicha s nevěstou se Vám asi nepovede, ale stalo se Vám při práci něco, u čeho jste se pořádně “zapotila”?

Vždy se snažím být profesionální a svoje nevěsty uklidňovat za jakékoliv nepříjemné situace. Jsem zvyklá si i pořádek udělat, pokud mi bude někdo zbytečně stresovat nevěstu. U jedné se mi to bohužel nepodařilo a to i kdybych se stavěla na hlavu. Ono když přijedete na svatební přípravu a celá chata hledá ženichovu občanku, tak ani já neumím dělat zázraky.

Trávíte při své práci hodně času jen v ženském kolektivu. Není to někdy náročné? 

Naštěstí mám i mnoho jiných projektů, kde se vytváří i pánský make-up pro fotku a spolupracuji i s fotografy. Pokud jsem v plné svatební sezóně a začínám vidět jen „růžově“, tak si zajedu na nějaký rockový koncert nebo festival a načerpám sílu 🙂

Platí u Vás přísloví: „Kovářova kobyla chodí bosa.“? Nebo se své vizáži věnujete stejně pečlivě jako svým klientkám v práci?

Velmi ráda testuji nové produkty nejprve na sobě. Doma jsem ochotná být i bez make-upu, ale pokud jdu do města či za klientkou, tak mám vždy make-up. Líčím se dle nálady nebo příležitosti. Když jede klientka na zkoušku, mám denní make-up s jemným konturováním, na které jsem zvyklá. Pokud už jedu na svatební přípravy, kde vím, že jsem focená a natáčená při přípravách nevěsty, vždy make-up zvýrazním. Na projektech, kdy se mohou backstagové fotografie objevit na prestižních místech, dbám na kompletní styling.

Přihlaste se

Po přihlášení získáte přístup k zakoupeným materiálům.