Soleille design

Motivy Hany Baumrtové Kučerové zdobí nejen svatební oznámení, svatební trička a tílka, rozlučkové a svatební placky, ale také svatební knihy, uzavíratelná zrcátka a další svatební doplňky.

Každá tahle „malá jednotlivá věc“ je originál reflektující potřeby a přání zákazníků, kteří si mohou vybírat z nekonečného množství barev, nápisů a motivů. Na svatebních doplňcích se tak může objevit cokoliv od jmen svatebčanů, přes iniciály novomanželů, až po oblíbené hlášky snoubenců. Personalizace svatebních doplňků je jedním ze základních stavebních kamenů, na kterých značka Soleille design staví.

Jaká byla Vaše svatba, Hani?

Od mé svatby již uplynulo několik let, ale mám ji pořád před sebou. Byl to krásný slunečný den, a když si na něj vzpomenu, tak se usmívám. Měla jsem okolo sebe všechny své blízké, mého budoucího manžela, našeho greyhounda Aspa a věděla jsem, že je to moment, který v nás zůstane už napořád. Ještě dnes si občas prohlížím svatební knihu a musím se smát praštěným komentářům mých nejlepších kamarádek. Vzpomínám, jak se nám do knihy zapsali také všichni hosté v hospodě, kam jsem byla jako nevěsta unesena. Byla to doslova svatba jako řemen. Ale to bylo před třemi dětmi a značka Soleille design byla teprve v plenkách. Je ale pravdou, že první svatební oznámení jsem si navrhovala právě na vlastní svatbu a dál se to už tak nějak rozkřiklo samo.

Četla jsem si komentáře Vašich zákazníků a kromě Vaší neuvěřitelné rychlosti dodání zmiňují originalitu a skutečnost, že dokážete vymyslet motivy a ilustrace, které ještě nikdy nikdo předtím na svatbě nepoužil. Kde čerpáte inspiraci pro své motivy?

Klienti mají různá přání a každé z nich je pro mě nová výzva. Miluju přírodu a zároveň jsem tak trochu romantik, takže mi někdy stačí pohled na moře, hory nebo na oblohu plnou hvězd a je to takzvaně „tam“. Některé motivy vzniknou úplně náhodou při vytváření jiných motivů na přání, tedy jak já s trochou nadsázky říkám jako „vedlejší produkt mého malování a prokrastinace“.

Velmi si dávám záležet také na tom, jak vypadá samotný balíček – obvykle je to krabička s mašlí a malým dárečkem, někdy i s živým kvítkem, pokud se zákaznice zastaví osobně. Je to pro zákazníky takový moment překvapení a radosti a dotváří to celkový dojem značky Soleille design, který dělá radost i mně, když jej osobně předávám.

Jak Vás, Hani, napadlo zaměřit se na svatební a rozlučkové placky?

K tomu se pojí úsměvná historka. Má nejlepší kamarádka vdávala sestru a jednalo se o velkou mezinárodní svatbu, protože sestra mé kamarádky si brala Američana. Hostů bylo okolo jednoho sta a v době příprav mi kamarádka zavolala, že potřebuje nejen originálně a vkusně označit všechny svatební hosty, ale také rozlišit, kteří svatebčané jsou ze strany ženicha a kteří ze strany nevěsty. Zapamatovat si jména všech hostů by byl nadlidský úkon v češtině, natož v angličtině, a tak každý svatebčan měl na placce i své jméno. S kamarádkou jsem tehdy velmi soucítila, protože sama velmi špatně rozeznávám tváře lidí, takže mi i jednoduché jmenovky mnohokrát pomáhají k tomu se zcela neznemožnit. Ale abych to zkrátila, zafungovalo to skvěle, atmosféra byla ohromná, svatba i rozlučky se svobodou se povedly, nikdo se neztratil a snoubenci spolu žijí dodnes.

Tak to zní jako pohádka s dobrým koncem! A objednávají si rozlučkové a svatební placky výhradně nevěsty?

Nejen nevěsty, velmi často objednávky zařizují svědkyně, kamarádky, ale i akční maminky. Není však výjimkou, že rozlučkové placky z dílny Soleille design objednávají i muži, a to s naprosto jasnou představou – obvykle jsou to pro mě ty nejvtipnější a nejkurióznější placky. Výborná byla například výroba rozlučkových placek s jelenem dvanácterákem, s hořící lebkou, kaprem s pytlíkem chipsů, nebo také placky s párkem v rohlíku.

To ráda slyším, že jsou muži takhle kreativní! A jaké před Vámi stojí výzvy pro rok 2020?

To je krásná otázka! Výzev je hned několik – kromě několika svatebních veletrhů, kterých se budu v letošním roce účastnit, mě čeká příprava motivů pro rok 2020 a také jedna obrovská výzva – letos se vdává má nejlepší kamarádka a poprosila mě, abych vytvořila kompletní svatební balíček (rozlučkové a svatební placky + svatební přání, trička + svatební knihu a dárečky pro maminky, babičky a svědkyni). Motiv a pojetí je zatím tajemstvím.

Je to pro mě obrovská zodpovědnost vyplývající z našeho šestnáctiletého přátelství, ale také velká svoboda. A na tuhle práci se moc těším!

 Zmínila jste přípravu motivů pro rok 2020. Chystáte nějaké novinky pro tento rok?

Přesně tak. Novinky představuji každoročně. Preference zákazníků se mění, některé motivy zastarávají a je potřeba vytvářet nové. Mění se také trendy nejen ve svatebních doplňcích, ale také v barvách, do kterých jsou svatby laděny.

Své zákazníky o trendech informuji, pokud si nejsou jistí tím, co vlastně chtějí. Dokáži jim nabídnout nejen aktuální motivy, ale i motivy s nadčasovou tématikou, se kterou se ztotožní a budou na ně s láskou vzpomínat. 

 Je něco, co byste chtěla vzkázat budoucím nevěstám a ženichům?

Rozhodně! Nebojte se přijít si popovídat o tom, jaký byste chtěli mít svatební den, nebo o tom, že prostě zatím nevíte, protože i z takového popovídání mohou vzniknout motivy pro svatební oznámení, nebo svatební knihu, které budou jenom vaše. Už napořád.

Přihlaste se

Po přihlášení získáte přístup k zakoupeným materiálům.