O Markétce

Koordinátorka Markétka

Pár osobních otázek jsme položili i naší Markétce alias "Z lásky bez vrásky" ...

Čeho se nejvíc bojíš při koordinování svateb?

Myslíš kromě pavouků ve sklepě, kam jsem schovala svatební květiny? Naprosto sobecky se bojím toho, že večer nebudu mít ten super pocit, že vše vyšlo, jak mělo, a případné zádrhely se elegantně vyřešily. Na tom pocitu jsem totiž závislá. Chci vědět, že všichni byli maximálně spokojení a novomanželé si svůj den užili. Jinak by mě ta práce nebavila.

Na co/koho se nejvíc těšíš na svatebním veletrhu?

Upřímně na všechny. Některé vystavující už znám a ráda je zase uvidím. Ale mnohé jsem osobně ještě nepotkala, a protože jsem si četla jejich příběhy na internetu a prohlížela si jejich stránky a tvorbu, tak se moc těším, že je budu moci skutečně poznat.

Co bys nechtěla nikdy koordinovat?

Domácnost s více než dvěma dětmi! Před ženami, které takový úkol na svůj hřbet vezmou, smekám. Co se profesního života týče, tak bych se nepustila do koordinace takového projektu, u kterého bych si nebyla jistá, že ho dokážu zvládnout ke spokojenosti své i ostatních.

S jakým pocitem před svatbou ráno vstáváš?

Těším se a samozřejmě jsem trošku nervózní. Je to velká zodpovědnost, která člověka trochu tíží. Nervozita ale většinou povolí, když si zkontroluju, že mám s sebou vše potřebné a projdu si poznámky a všechny plánované úkoly.

Co Tě nejvíce na svatbách překvapilo, s čím jsi musela pracovat nebo se vyrovnat?

Mile mě stále překvapuje, jak srdeční lidé na svatbách jsou. Člověk je z velkých měst zvyklý na zakaboněné cizí kolemjdoucí a určitou anonymitu. A přestože já jsem na svatbě jakýsi „cizí“ element, většinou se stanu vlastně jedním z hostů, na kterého se ostatní smějí, zapřádají hovor a při odchodu se vřele loučí.

Vyrovnat jsem se letos musela například se situací, kdy jsem chvíli před obřadem zjistila, že má nevěsta panický strach z ptáků, a svědek dovezl jako překvapení holubice, které měli novomanželé po obřadu vypouštět. Vše dobře dopadlo a ženich vypuštění výborně zvládl sám a předem varovaná nevěsta vše pozorovala z uctivé vzdálenosti několika metrů.

Připodobnila bys organizaci svatby k organizaci veletrhu? V čem je to jiné, lepší, horší?

Ani ne. Veletrh je složitější. Na svatbě je zásadní, aby byli spokojení novomanželé a svatební hosté, kteří chtějí vlastně totéž: užít si svatební den, dobře se najíst a napít a pobavit se. Na veletrhu musí být spokojení návštěvníci i vystavující, ale každá skupina má jiné zájmy a potřeby, se kterými musí pořadatelé dopředu počítat a snažit se jim vyjít vstříc tak, aby byli všichni spokojení.

Comments are closed.