Aloha Reneé

Aloha Reneé! Zní to exoticky, že? Pod tímto jménem však najdete Renatu Šolcovou, další milou duši našeho vystavovatelského týmu.

A co je to – to Aloha Reneé, může Vás vlastně napadnout? Jsem totiž asi opravdu jedna z mála fotografek, co nevystupuje pod svým jménem Renata Šolcová, ale pod brandem Aloha Reneé. A i ten brand má svůj příběh spjatý s Havají, kam jsem několikrát vycestovala a tamní „aloha spirit“ mě naprosto pohltil a ovlivnil můj život. Pro zvídavé existuje i kompletní výklad u mě na webu .

Je to vlastně TA Aloha Reneé – zapálená a věčně usměvavá fotografka, zkušená cestovatelka, vypravěčka příběhů nejen z cest, ale i toho, co vidí skrz hledáček objektivu, nadšenec pro všechno kreativní, milovník svěží zeleně a kvítí, mocných a starých stromů, divokého oceánu, klidných hladin horských jezer, longboardových vyjížděk, malované oblohy a všeho, co přináší radost do (a i ze) života 🙂

A aloha to je radost, vděčnost, kouzlo okamžiku, opravdovost života a to vše naleznete na mých fotografiích.

Mám radost, ​když Vy máte radost. Pro mě to není jen fráze nebo prázdná slova. Pro mě to je odměna, ten nejkrásnější a nejdokonalejší revanž za odvedenou práci. Prožít ten den – ten Váš veliký a vysněný den – s Vámi beru jako odpovědnost, ale zároveň něco, co si s Vámi neskutečně užívám. Už cestou v autě na svatební místo se začínám dostávat do jiný dimenze. A jakmile vkročím mezi Vás a pocítím ty všechny Vaše emoce, vztahy a nálady jsem lapená. Od té chvíle pro mě přestává „ten reálný“ svět existovat a je pro mě stěžejní jen ten za hledáčkem objektivu a také to, že jsem tam s Vámi a pro Vás. Doslova. Když potřebujete s někým navázat oční kontakt a ujistit se, že bude všechno v pohodě – jsem tam. Když potřebujete vzpruhu v podobě úsměvu, mám ho na tváři už dávno předtím 🙂 Když potřebujete obejmout. Když potřebujete poradit jaká barva kravaty je lepší. Když si nevíte rady jaké boty nakonec obout. Jestli nakonec tenhle pramen vlasů takhle nebo takhle. Když se Vám koulí po tváři slzy, moje ruka už je nachystaná s kapesníkem.

Dokážu být tichý a nenápadný pozorovatel toho všeho dění i nedění. Zkrátka fotím to, co je a nic nepřikrášluju ani neměním. Dokážu i hlasitě zavelet a „nahnat“ si Vás na skupinovou fotku, pokud je nutno. Vylezu i po schodech vysoko, do pidi okna, na štafle, zkrátka kam je třeba. Pak už mě po zbytek dne (až na pauzu nad polévkou či podvečerním kafíčku) neuvidíte sedět, ale možná mě taky neuvidíte vůbec 🙂 Nebojte se nebudu už doma, budu někde schovaná a nenápadná a lovit pro Vás úsměvy hostů, dovádění a karamboly dětí, dojetí rodičů nebo vrásčité ruce prarodičů, kteří už o tom životě mnoho ví a jejich gratulace bývají jedny z těch nejdelších a nejopravdovějších. Možná si taky budu povídat s Vašimi blízkými a dozvídat se další puzzle do skládačky Vašich životů a příběhu lásky. Možná budu zrovna teta/kámoš nějakého z dětí, co si mě oblíbí. Možná budu poslouchat příběhy Vašich babiček a dědečků, koukat do jejich očí, co něco zažily, a klanět se jejich lásce, která vydržela několik dekád. Nečekejte ode mě prosím, že Vás budu stavět do krkolomných póz, a strávím půl dne focením nevěsty s družičkama na padesáti místech v těch nejvíc sexy pózách. V galerii ode mne naleznete spíše pomocné ruce družiček při oblékání šatů či ta nejdojemnější slova při proslovu svědků. Nebo taky letmé doteky rukou – těch malých dětských s věkem „ošlehanými“, rodičovských v poletujících vláscích miminek, vášnivé ruce „šmátralky“ Vašeho novomanžela na Vašich ramenou…

Pokud hledáte laskavý, opravdový, nevyumělkovaný pohled na Vaši veselku, jsem si jistá, že jsem pro Vás ta nejlepší volba, protože vím, že mě to baví. Baví tak šíleně moc, jak v životě snad nikdy nikoho jiného nebavilo, a je to věc za kterou jsem vděčná a děkuju za to každý den. Baví mě být mezi lidmi, baví mě vnímat ty vibrace a pocity dne, baví mě pozorovat, baví mě bavit se s Vámi, baví mě radost!

Přihlaste se

Po přihlášení získáte přístup k zakoupeným materiálům.